Engedélyezett képzéseink
2014-től a Nemzeti Munkaügyi Hivatal Szak- és Felnőttképzési Igazgatóságtól az alábbi “D” képzési körbe tartozó képzések szervezésére, lebonyolítására engedéllyel rendelkezünk:
Asszertív kommunikáció a személyközi segítő kapcsolatokban, 30 órás
E-000709/2014/D001
Elmélet: 9 óra, gyakorlat: 21 óra
A képzés során megszerezhető kompetenciák:
A verbális és nonverbális kommunikációs jellemzők, ezek jelentése, a dekódolás. A közlési én állapotok kommunikációs jellemzői, játszmák az áldozat segítésben. Segítő beszélgetés jellemzői, az aktív hallgatás, értő figyelem elemei. A metakommunikatív csatornák, kongruencia, kettős kötés. Legyen képes bizalmi légkört kialakítani, a csendet viselni. Asszertív és transzparens kommunikáció használata, a meggyőzés professziója. Az empowerment megteremtése a kliens számára. A kommunikáció komplex értelmezése. Ön és társ elfogadás, empátia a kommunikációban, viselkedésben. Tolerancia, hitelesség az interkulturalitást is figyelembe véve. A problémák megoldhatóságába a kliens megküzdő képességébe vetett hit
Konfliktuskezelés az interperszonális segítő kapcsolatokban, 30 órás
E-000709/2014/D002
Elmélet: 9 óra, gyakorlat: 21 óra
A képzés során megszerezhető kompetenciák:
A konfliktus típusai, fajtái, kialakulásának folyamata. Megoldási módok, intrapszichés, interperszonális, csoportok közötti konfliktusok során. A társas interakciók, vagy társas kirekesztés hatása a személyiségfejlődésre. Agresszív, asszertív, szubmisszív viselkedés elemei, tudatos használata. Én-, és te üzenetek, az igénykonfliktusok megoldásában. Az átkeretezés képessége, az empátiás megértés. Csoportdinamikai folyamatok kezelése. Reflektív megközelítésmód, személy, folyamat vonatkozásában. A személy és viselkedése elkülönítése, rendszerelvűség. Együttműködő megközelítés, szimmetrikus kapcsolatok, érzelmi és kognitív kontroll. Szenzitizátor és represszor hozzáállás.
A mediáció elemei, 40 órás
E-000709/2014/D003
Elmélet: 12 óra, gyakorlat: 28 óra
A képzés során megszerezhető kompetenciák:
A résztvevő ismeri az egyes konfliktus megoldások (elkerülés, tárgyalás, mediáció, döntőbíráskodás, pereskedés, nyílt agresszió) közötti különbségeket. Ismeri a mediáció keretfeltételeit, előnyeit, korlátait, módszereit, technikáit. Ismeri a különböző csoportok közötti (család, kamaszcsoport, munkahelyi csoport, társadalmi csoportok, lakóközösségek stb.) érték, érdekütközések alapjait, a közöttük való mediáció speciális jellemzőit. Képes a téma és az idő mederben tartására, figyelemmegosztásra a személyek és a folyamat dinamikája. Rutinszerűen alkalmazza a mediációs technikákat, képes támogató viselkedését éreztetni. Képes önismerete hiányait kezelni, mentálhigiénés karbantartását végezni. Viselkedésében az egészség, laikus segítés elemei dominálnak. Szerepeit hitelesen valósítja meg, megközelítésmódja egyenrangú, elkötelezett a szimmetrikus feltételek mellett. Emberi kapcsolatokban tudatosan küzd az előítéletes megközelítés mód, az ítélkezés ellen. Nyitottság a legkülönbözőbb viselkedési elemek, értékek, érdekek megértése iránt.
Segíts, hogy ne legyek áldozat. Bevezető képzés az áldozattá válás elkerüléséhez, 5 órás
E-000709/2014/D004
Elmélet: 2 óra, gyakorlat: 3 óra
A képzés során megszerezhető kompetenciák:
Mit jelent, ha áldozat valaki? Áldozattípusok – alapfogalmak. A viktimológia kialakulása és tárgya. Áldozatpolitika és büntető felelősségre vonás. Milyen intézmények segítik a megtörtént esemény esetén az áldozatokat? Ismertetés. A resztoratív igazságszolgáltatás céljai és megvalósulási módjai, resztoratív konfliktuskezelési módok. Legyen képes a résztvevő a potenciális áldozattá válási szituációt felismerni. Tudja az áldozatpolitika intézményrendszerének felépítését, kihez forduljon? Tudja alkalmazni a resztoratív konfliktuskezelési módszereket. A potenciális áldozattá válás elkerülése, preventív ismeretszerzés révén. Resztoratív konfliktuskezelési módszerek alkalmazásának ismerete.
Áldozatpolitika 5 órás
E-000709/2014/D005
Elmélet: 3 óra, gyakorlat: 2 óra
A képzés során megszerezhető kompetenciák:
A preventív illetve az áldozatsegítő munka jogszabályi és gyakorlati környezetének megismerése. A segítő munka sajátosságai. A krízis, annak típusai, lefolyása és kimenetei, módszertani ismeretek. Az áldozatok igényei, a bűncselekmény, mint trauma. Legyen képes a résztvevő az áldozatsegítő módszertani ismereteket munkája során alkalmazni. Tudja az áldozatpolitika intézményrendszerének felépítését, az áldozatsegítés jogszabályi hátterét. Tudja alkalmazni a resztoratív konfliktuskezelési módszereket. Az áldozatsegítő munka hatékonyságának növelése, preventív ismeretszerzés révén. Resztoratív konfliktuskezelési módszerek alkalmazásának ismerete.
- SupremTovább
- Digitális kompetencia követelmények keretrendszerének megalapozása, javaslatokTovább
- Képzési projektekTovább
- Európai Parlament Nagykövet-Iskolája program során nyújtott szakértői támogatásTovább
- Kutatás az „Egész-intézményes megközelítés a fenntarthatóságra nevelésben” c. projekt keretébenTovább
- ÜzenőfalTovább